Kurtuluş Yazılım » SEO Uyumlu İçerik Nasıl Yazılır?

SEO Uyumlu İçerik Nasıl Yazılır?

Seo 1 Nisan 2021 , Perşembe

Blogunuza içerik daha doğrusu SEO uyumlu içerik hazırlarken dikkat etmeniz gereken bazı noktalar mevcut. Her şeyden önce blogunuzda hangi kategorilerde yazacağınızı belirlemeniz gerekiyor. Daha sonra ise bu kategoriler üzerinden yazılarınızı hazırlayıp birtakım SEO çalışmaları yapmanız gerekiyor. 

Kendinize ait bir blog açtınız ve ilk içeriklerinizi yazmaya başladınız. Daha sonra içerikler bitti ve sitede yayınlama kararı aldınız. Artık herkesin sitenize gelip bu yazıyı okumalarını istiyorsunuz. Fakat site yeni olduğu için önceden yapılmış bir hazırlık yoksa sitenize gelen ziyaretçi sayısı da ya hiç yoktur ya da birkaç kişiden ibarettir. Bu yüzden moraliniz bozulabilir fakat asla ümidinizi kaybetmeyin. Ben blog yazmaya başladığım zamanlar da günlük 5-10 kişi siteme geliyordu bazen hiç gelmediği günler bile oluyordu. Hiç bir zaman umudumu kaybetmedim ve hep içerik yazıp sitede hazırladım. Daha sonra SEO kavramıyla tanıştım. İnternette SEO nedir? SEO Nasıl yapılır?  Faydaları nelerdir şeklinde araştırma yapmaya başladım. Daha sonra birçok bilgi öğrendim. Öğrendiğim bilgilerin arasından benim işime yarayacak olan SEO uyumlu içerik hazırlama hakkında daha detaylı bir arayış içine girdim. Ben her gün yeni bilgiler öğrenirken bu öğrendiğim bilgiler siteme ziyaretçi olarak geri dönüş yapıyorlardı. Yavaş yavaş hedefime ulaşıyordum ve bu beni çok mutlu ediyordu.

Her gün gelen ziyaretçilerin sitemi unutmamaları ve tekrar ziyaret etmelerini sağlamam gerekiyordu. Bu yüzden daha fazla içerik hazırlamam gerekiyordu. Kendime sakin kafayla araştırma yapıp içerik hazırlayabilmek için evde sessiz bir yer ayarladım ve SEO, WordPress, Blogger  kategorilerinde günlük olarak içerik çıkarmaya başladım. Günden güne SEO ile ilgili birçok bilgi öğrenmeye devam ediyordum. Şimdi dilerseniz SEO uyumlu içeriğin nasıl hazırlandığı konusuna geçelim.

SEO Uyumlu İçerik Nasıl Yazılır?

İlk olarak hangi konu da hangi kategoride yazacağımızı belirleyelim. Daha sonra yazacağımız konu için başlığımızı belirleyelim. Google’ da daha hızlı index alabilmek ve rakiplerimizi sıralamada geçebilmek adına belirlediğimiz başlığa göre yazılarımızı yazalım. Böylelikle sitemiz arama motorlarının sıralamasında yukarıda olacak ve bu da bize daha fazla ziyaretçi olarak geri dönüş sağlayacak.

Hazırladığımız makale içinde mutlaka odak anahtar kelimeyi kullanmamız gerekiyor. Ortalama olarak 300 kelimelik bir makale hazırladığımızı varsayarsak kullanmamız gereken odak anahtar kelime sayısı maksimum 3 tane olmalı bence.

Yazdığımız makalelerin SEO uyumlu olup olmadığını kontrol edebilmek adına Yoast SEO adlı WordPress’ de oldukça popüler olan eklentiyi tavsiye ederim. Bu sayede yazılarımızın uyumlu olup olmadığını kontrol etmiş olabiliriz.

Şuan için aklıma gelen son olarak yazdığınız makalelerin başında H tagını mutlaka kullanın. Gelen ziyaretçi sitenize girip konuya geldiğinde en azından konunun ne ile alakalı olduğunu görmesi açısından tavsiyem kullanmanız yönünde.

Detaylı bilgi için bize ulaşın