Kurtuluş Yazılım » Ücretsiz Backlink Nasıl Alınır?

Ücretsiz Backlink Nasıl Alınır?

Seo 1 Nisan 2021 , Perşembe

Sitenizin arama motoru sıralamasındaki başarısı için en önemli SEO kriterlerinden biri de Backlink almaktır. Ücretsiz backlink nasıl alınır?, backlink nedir diyenler için ise en sade dille söylemek gerekirse, bir sitenizden diğer sitenize vermiş olduğunuz linke Backlink denir.

Ücretsiz backlink nasıl alınır? ,  en iyi nereden alabiliriz, neye göre almamız gerekir? Hangi yolu izlemeliyiz gibi sorularınızın cevabını ise bu yazımızda elimizden geldiğince vermeye çalışacağız.

Misafir Yazarlık Yaparak Backlink Alın

Bir diğer Ücretsiz Backlink Nasıl Alınır? sorusunun cevabı ise internet ortamında misafir yazarlık yapabileceğiniz birçok internet sitesi mevcut. Bu sitelerin kaliteli olup olmadığını araştırdıktan sonra herhangi birine üye olabilirsiniz. Daha sonra yazdığınız yazılara kendi sitenizin backlinkini yani linkini koyarak güzel bir backlink kaynağı elde etmiş olursunuz. Genelde misafir yazarlık yaptığınız siteler çok aktif ziyaretçi alan siteler oldukları için sizin bir yazınızın yayınlanması durumunda sizlere güzel bir geri dönüş olarak gelecektir. Bu yüzden backlink çalışması yaparken kesinlikle sizlere önerim bu yöntemi denemeniz. Daha önce bu yöntemi deneyen var ise yorum kısmında deneyimlerini paylaşırlarsa herkes faydalanmış olacaktır. :)

Yorum Yaparak Backlink Alın

Kendi sitenizin kategorisinde olan bir başka siteden veya kaliteli olduğunu bildiğiniz diğer sitelerin konularına yorum yaparak backlink alabilirsiniz. Daha çok nofollow olarak bilinen bu linkler SEO açısından faydası olmadığı söylenmekte fakat size geri dönüşleri olumlu yönde olacaktır. Bizim önemsemeyip fark etmediğimiz bu kısımlar, arama motorları gözünde önemlidir.

Forumlardan Backlink Almak

Backlink denilince ilk akla gelen yöntemlerden biri ve günümüzde en çok kullanılan tekniklerden biri forumlardan backlink almaktır. Bu tekniği bilindik ve aktif olan forumlardan yaparak ciddi derecede bir geri dönüş alabilirsiniz. Üyeliğinizin olduğu bir forumda bir başka üye gerek satış gerek sitesiyle ilgili veyahut herhangi bir konuda bir konu açıyorsa ve sizin de siteniz bu konuyla uyuyorsa ve o kişiye yardımcı olacak bir siteniz var ise güzel, düzgün bir dil ile sitenizi cevap olarak yazarsanız bu size çok güzel backlink kaynağı olacaktır.

Bilgi: Sizlere backlink alabileceğiniz bazı teknikleri yazdık. Bonus olarak ücretli backlink kaynağı ise alt kısımda olacaktır.

Rakiplerinizden Backlink Alın

En etkili backlink alma yöntemlerinin başında rakip sitelerden backlink almak gelir. Bu backlink alma yöntemi biraz zor olabilir sonuçta rakip sitelerden alacaksınız fakat bu siteler size bu backlinki satmayabilir. Bu yüzden bir miktar bütçeniz olması gerekmekte. Backlink almak istediğiniz sitelerin sahipleriyle veya sitenin yazarları ile iletişime geçerek backlink almak istediğinizi belirtip bu konuda anlaşmaya gidebilirsiniz. Anlaşmaya vardıktan sonra geri dönüşleri izlemeye başlayabilirsiniz. :)

Detaylı bilgi için bize ulaşın