Kurtuluş Yazılım » Web Tasarım Mesleği Hakkında Bilgiler

Web Tasarım Mesleği Hakkında Bilgiler

Web Tasarım 1 Nisan 2021 , Perşembe

Bu meslek ile ilgili bildiğim kadarıyla yazmaya çalışacağım. Az çok kafanızda bir şeylerin oluşacağını umuyorum. Bu işi yapan yani web tasarım işini yapan kişilere Web Tasarımcısı denir. Kurumsal olan firmalarda çalışan web tasarımcılar dışında freelance ( serbest ) olarak çalışan kişilerde bulunmakta. Bildiğiniz gibi her meslekte olduğu gibi bu mesleği yapan kişilerin bir adım önde olmasını sağlayan etmen bu işi daha iyi öğrenip, kavramak. Eğer rakiplerinize göre bu işi severek ve daha iyi, kaliteli bir şekilde yaparsanız güzel miktarlar da para kazanabilirsiniz. Dediğim gibi yaptığınız mesleği sevmelisiniz ki size geri dönüşleri olsun. Yoksa rastgele seçtiğiniz meslekte ömrünüz boş yere gider ve pek fazla kazancınız ve huzurunuz olmaz.

Web Tasarım Mesleği Para Kazandırır mı?

Bu soruyu tek bir cümleyle açıklayacağım. Yazıya başlarken dediğim gibi işinizi severseniz ve kendinizi her gün geliştirme odaklı bir süreç izlerseniz ciddi anlamda güzel paralar kazanabilirsiniz fakat dediğim gibi işinize kendinizi verin ve her geçen gün yeni bilgiler öğrenmeye çalışın.

1- Blog Yazarak Para Kazanmak

Günümüzde blog açmak çok popüler bir hale geldi. İnternette yüzlerce blog sitesi görebilirsiniz. Kimisi kaliteli, özgün bloglardan oluşmuşken kimisi boş bırakılmış, içerik girilmemiş yani çöp olarak kalmış durumda. Bir web tasarım uzmanı kendine ait bir blog açarsa bildiği bilgiler doğrultusunda sitesini güzel yerlere getirip sitelerine reklam alarak aylık olarak güzel paralar kazanabilir.

2- Makale Yazarı veya Editör Olmak

Bu seçenek ekstra olarak boş zamanlarınızda yazarlık yaparak sizlere belli bir kazanç sağlayabilir. Web tasarımcısı bildiği bilgiler doğrultusunda o kategorilerde yazarak sitelerin makale ihtiyacını ücret karşılığında karşılayabilir. Özellikle günümüzde SEO uyumlu makale yazmak oldukça popüler bir hale geldi. Sizlerde bu doğrultuda yazarsanız bir miktar kazanç sağlayabilirsiniz.

3- Kurumsal Firmalarla Çalışılabilir

Yazı başında dediğim gibi kendinizi rakiplerinize göre bir adım daha geliştirdiyseniz kurumsal firmalarda iş bulma olanağınız diğer rakiplerinize göre daha fazladır. Kurumsal firmalarla çalıştığınız zaman düzenli ve güzel bir geliriniz olur. Sizlerden isteyecekleri bir siteyi 2.000 TL den başlayan fiyatlarla yapma olanağınız olacak. Bu işi ayda 3-5 defa alsanız yine çok güzel bir gelir kazanmış olursunuz.

4- Web Siteler için Tema Kodlayıp Satabilirsiniz

Web tasarım işi yapan kişilerin kod bilgisi olduğundan dolayı wordpress, mybb, joomla ve vblulletin gibi sistemler için temalar yapıp bunları çeşitli forumlarda vs. satışa çıkartabilir. Eğer yapmış olduğunuz tema ilgi görürse ek gelir kazancınız olmuş olacak. Kaliteli tasarımlar yaparsanız karşılığını her zaman alacaksınız.

5- Ücretli SEO Hizmeti

SEO Türkçe karşılığı olarak Arama motoru optimizasyonu anlamına gelir. SEO' nun amacı web sitelerini arama motorlarının sıralamasında üst sıralara çıkarmaktır. Bu hizmeti genelde web tasarımcılar verir. Düzgün bir çalışma yaptığınız takdirde başarılarınızı ortaya koyup daha çok müşteriye ulaşabilirsiniz. Bu sayede aylık geliriniz güzel olacaktır.

Detaylı bilgi için bize ulaşın